Listopad 2011

Za třpyt hvězd, do boje!

28. listopadu 2011 v 17:04 | (Ta)jemná kakaová
Za třpyt hvězd šly do boje..!

Lev, vládce nebe

27. listopadu 2011 v 18:43 | (Ta)jemná kakaová |  Inspirativní lidé
Od jakživa jsem ho uctívala. Lva, který vedl stáda mráčkových ovcí, zapaloval svícny hvězd, doplňoval tajemnou atmosféru nočního nebe. Stvořil několik překrásných planet, hrstku z nich mi pomocí internetového světa pod nenápadným pláštěm tvořeným blogovým zázemím představil. Možná znáte jejich jména..

Vůně bezové stráže

21. listopadu 2011 v 16:15 | (Ta)jemná kakaová
Děti narozené o svatojánské noci se na první pohled neliší od ostatních novorozeňat, jenom se jejich pleť podobá průsvitnosti bílých křídel víl. Nejradši by byly krmeni pouze nočním světlem, lesním kyslíkem a šťastnými vzpomínkami. Stejný osud potkal Cesmínu. Maminka ji na večer dávala pod království tvořené bezem. K malému bezmocnému dítku se klaněla spousta víl, ač už tehdy poznaly, že právě ona se stane královnou lesní říše. Příští soumrak sebou přivedli i samotného bezového krále skřítků. Upřel zrak na svou vyvolenou. Děvče se topilo v temných očí, ochutnávalo šťávu obohacenou o nespočet dobrodružství..

Výkřiky do tmy

7. listopadu 2011 v 20:04 | (Ta)jemná kakaová
Beznadějně brousila propiskou po prázdném papíře. Chtěla vykřiknout do tmy vše, co cítila. Vše, co považovala za nemožné. Toužila po křídlech, knihách psaných její rukou. Ale copak by dal někdo šanci irce z chudé, přírodně založené rodiny? Dívce chodící v orienálním oblečením, vonící po lesních plodech, zrzavými vlasy zakrývající půlku vyhublých zad? Jak by se jenom mohla rovnat s protekčními vrstevnicemi. Spolkla pár hořkých slz, skryla svůj zápisník pod triko a vydala se vstříc stereotypnímu životu..

Kam vedou poslední dveře?

6. listopadu 2011 v 17:38 | (Ta)jemná kakaová |  Chaloupka na kraji lesa
Prosím, přestaň.. Nevím, kde najít poslední dveře, nevím, jak sám sebe otevřít, nevím nic, řev rozumu mi zapříčinil neústupnou chluchotu. Proč se mi směješ? Proč? Nerozumím ti, duše..