Bezejména

31. ledna 2013 v 20:24 | (Ta)jemná kakaová |  Šálek kakaa
Jako kdybych se vrátila do ráje vzdálených vzpomínek. Do ráje, kde kouzla svítí i přes zaprášení času, do říše nyní chráněné bezpečím, na zahrádku s domovem ve kmeni stromu. Přála jsem si zase trochu políbit staré, dávno schované květy růží, znovu se roztříštit ve vlnkách kakaa. Ne, nevracím se úplně.. Nechávám zde pouze ožít projekt (Ne)malé radosti a prorůstat nová překvapení. Má krajina fantazie leží ve věčnosti za polárním kruhem, ale cestu k ní ponechám za oponou tajemstvíNaposledy se ohlédla. Z vonné svíčky pomalu odkapával vosk a na rozloučenou cinkal o křišťálové zrcadlo. V oknech vlály šeříkové záclony z hedvábí vzpomínek. Každá drobná flitrová víla připomínala okamžik. Všechen utopený smutek v hrníčcích s čokoládou rozpuštěnou letním sluncem, pohlazení inspirace se zcela rozplynuly v nekonečnu. Stydlivě si zmrazila slzy v perly, které přirozeně přilnuly ke galerii minulosti.
 
 
Daleko za obzorem, tam, kde se elfové ještě vznášely za úplňkovou lunou, vyběhávali sametoví jednorožci z jablůňkových hájů, duše stromů si zamilovaně proplétaly prsty, vzduchem pluli zasnění básníci na svých loďkách z duhových vláken, ztrápené lásky se uklidňovaly medicínou snění místo vášnivého vína, se z hlubokého spánku probudila elfí dívka. Odešla ze snové říše, kde se potkávala s medovou poutnicí, co se s výdechy měnila v milou copánkatou holčičkou zrozenou z jara. Vždy na malou chvíli otevírala víčka. Hleděla na vlnky nádherné polární záře, co se nyní zrcadlila v jejích očích. Tentokrát se zhluboka nadechla. Neucítila žádné lístky vybarvené pastelkami podzimu ani letní rozpustilost, ale vůni skořice a čerstvě upečených perníčků. Nechala prochladlá chodidla, aby tančila po hřejivém sakurovém dřevě, než se opatrně postavila. Moc si přála vidět přinejmenším mechové stěny nebo své psí strážce, jenže zrak se úplně ztratil.
"Dívej se pokožkou, ústy, nosem, konečky prstů," zašeptala věčnost. A ona poprvé uviděla..

 
" Unikala do krajin, kam za ní druzí nedokázali jít." (Marie Brožová, Duše Kamenů)
Hleděla na noční nebe, na něžný polibek polární záře. A ucítila volání domova..
Je moc mladá na to, aby znala celou Zemi, ale dost stará na to, aby ji dokázala milovat..
 
Kdyby byla dobou, byla by.. okamžik, kdy hvězdy otevírají svá unavená víčka
Kdyby byla květinou byla by.. bílá růže
Kdyby byla dárkem, byla by.. nekonečný polibek
Kdyby byla vzpomínka, byla by.. dojemná
Kdyby byla kusem nábytku, byla by.. kolébka s miminkem uvnitř
Kdyby byla odpověď, byla by.. mlčení
Kdyby byla pocit, byla by.. příjemná ospalost
Kdyby byla činnost, byla by.. psaní
 
Obrázek Marie Brožové
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Airen Glider | Web | 8. února 2013 v 13:56 | Reagovat

Hrneček s kakaem se zase příjemně ohřál a svou vůní mě přivábil :) Odteď tedy znovu budu zkoumat i čokoládové království :)

2 Annika | Web | 16. února 2013 v 19:55 | Reagovat

už se moc těším na tvé (ne)malé radosti! on tenhle projekt je sám o sobě moc příjemné čtení, ale podaný tvými slůvky jistě bude ještě kouzelnější :-)

3 Fredy Kruger | 16. března 2013 v 22:56 | Reagovat

" Má teta má strniště na bradě !
.... nebýt tetou, jest na snadě,
že určitě byl by to strýc ! "

" K tomu je třeba víc !"
Takto se pravý strýc zachechtal !!!

" Že jsem se ho jen nezeptal !"
hovoří Patrick  Praveček
( 130 cm vysoký chlapeček ) ....

4 m | 5. ledna 2015 v 10:50 | Reagovat

Film Matrix říká, že každý náš pocit může být falešný - je to totiž jen nervový signál.

Věřící lidé holdují falešným pocitům a žrouti  blogu Karolky Alue také!

Na tomto blogu je pár zrníček pravdy:
1. vakcíny jsou skutečně jedovaté, jelikož se do nich záměrně přidává jed hliník který vraždí lidské buňky, což má podněcovat imunitní systém
2. zubní pasta s fluorem je skutečně jedovatá, fluor není biogenní a je to neurotoxin
3. geneticky modifikované plodiny jsou skutečně jedovaté, protože si díky novým genům sami vyrábí pesticidy, které jsou jak známo jedovaté

A pak tu jsou už jen lži:
1. lži o zázračných účincích čumení se do slunce
2. lži o léčbě rakoviny pomocí jedné sody
3. lži o vesmírné energii, která nás má všechny spasit, aniž bychom hnuli prstem. Stačí tupě věřit tomu, že budeme spaseni a budeme spaseni.

A všechny lži vytváří "duchovně vyspělá" Alue Karolka Hranolka Loskotová, jejíž duchovní vyspělost dokazuje její arogance, namyšlenost, nadutost, agresivita a neschopnost přijímat jakoukoliv kritiku, cenzura kritiky a ochrana vulgárních patolízalů, stejně jako potřeba neustále s někým manipulovat.

Alue Katolína Loskotová se snaží o vzkříšení sekty Vesmých lidí, která má již špatné jméno, v nové podově. Alue Katolína Loskotová  vede sektu Vesmírné energie!

Pokud má někdo pocit, že se mu vyléčila rakovina citrónem, tak to nebyla rakovina - lékaři mají tendenci označit za rakovinu každou bouli.
Rakovina se NEDÁ vyléčit ani citronem ani jednou sodou!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama